شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی
شناسه پست: 16233
بازدید: 384
برای مطالعه این مقاله به 6 دقیقه زمان نیاز دارید.

امروزه تمامی افراد به یک ایمیل حرفه ای نیاز دارند، اگر شما تلفن همراه هوشمند داشته باشید و یا با ارگان‌ها یا کسب و کار‌های مدرن سروکار داشته باشید به ایمیل نیاز دارید. قطعا مشاهده کرده اید که در هنگام عضویت در تمامی سایت‌ها در فرم ثبت نام از شما ایمیل ‌می‌خواهند و یا در ارگان‌ها و کسب و کار‌ها برای برقراری ارتباط، ارسال مستندات و… برای شما از شما یک ایمیل ‌می‌خواهند. خب حالا قطعا شما ‌می‌دانید که در جهان مدرن امروز داشتن یک جیمیل چقدر مهم است، از این جهت ما قصد داریم در این مقاله آموزش ساخت ایمیل با سرویس جیمیل را به شما آموزش دهیم تا یکبار برای همیشه این مشکل را حل کنیم.

مزایای ساخت ایمیل با جیمیل

سرویس‌های ارائه دهنده بسیاری هستند که به شما امکان ساخت ایمیل را ارائه ‌می‌کنند که ‌می‌توان به جیمیل، یاهو، اوتلوک و… اشاره کرد. اما جیمیل متفاوت است و مزیت‌هایی دارد، یکی از مهم ترین ویژگی‌های جیمیل سادگی و مدیریت آسان ایمیل شماست، البته ‌می‌توان به امکانات منحصر به فرد جیمیل هم اشاره کرد از آن‌ها یه رقیب قدرتمند برای دیگر سرویس‌های ایمیلی ‌می‌سازد. در کنار تمامی این موارد 2 مورد از مهم ترین قابلیت‌های جیمیل این است که بیشتر وب سایت‌ها از امکانات گوگل به طور مثال ثبت نام سریع با گوگل و… استفاده ‌می‌کنند و دوم اینکه شرکت گوگل ابزارهای بسیار کاربردی دارد مثل گوگل مپ، گوگل میت، گوگل درایو، گوگل شیت، گوگل کروم، یوتوب و… که همه این‌ها با ایمیلی کار میکنند که با سرویس خود گوگل یعنی جیمیل ساخته شده باشد.

شروع کار و ساخت جیمیل

در ادامه قصد داریم مراحل ساخت جیمیل را به صورت تصویری و قدم به قدم پیش برویم تا شمارا در ساختن یک جیمیل خوب و ایمن یاری کنیم. همچنین در ادامه همین مقاله تمامی آموزش به صورت یک ویدئوی کوتاه برای شما قابل دسترسی است که ‌می‌توانید از آن برای درک بهتر آموزش استفاده کنید.

قدم اول، رفتن به جیمیل و ایجاد حساب

برای شروع شما باید به سایت جیمیل به آدرس google.com/gmail  بروید و پس از باز شدن سایت روی دکمه “ایجاد حساب” کلیک کنید تا به فرم ثبت نام دسترسی پیدا کنید. ذکر این نکته الزا‌می‌است که در صورتی که زبان صفحه انگلیسی بود این گزینه به “Create An Account” تغییر خواهد کرد.
آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی

قدم دوم، پر کردن فرم ثبت نام

در گام دوم شما به فرم ثبت نام هدایت خواهید شد اما ممکن است مطابق آموزش این فرم به زبان انگلیسی باشد که این اصلا مسئله مهمی نیست زیرا فرم بسیار ساده و قابل درک است اما در صورتی که ‌می‌خواهد مطابق تصاویر آموزش زبان سایت برای شما هم فارسی باشد ‌می‌توانید از طریق فیلد تغییر زبان در پایین سایت سمت چپ اقدام به فارسی کردن سایت کنید.آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی
خب همانطور که در تصویر قبلی مشاهده ‌می‌کنید صفحه برای ما با زبان انگلیسی باز شد و ما در تصویر بعدی صفحه را فارسی کرده سپس فرم را کاملا دقیق پر میکنیم تا به آسانی صاحب یک ایمیل در جیمیل بشویم.آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی
همانطور که در تصویر قبلی مشاهده ‌می‌کنید باید اطلاعات خود را به ترتیب زیر وارد کنید.

  1. در فیلد شماره 1 نام و نام خانوادگی دلخواه خود را وارد کنید (ترجیحا نام و نام خانوادگی خودتا باشد بهتر است)
  2. در فیلد شماره 2 آدرس دلخواه جیمیل خود را بدون هیچ کلمه اضافی یعنی بدون کلمه ([email protected]) وارد کنید
  3. در فیلد شماره 3 گذرواژه (رمز عبور) دلخواه خود را وارد کنید و در فیلد تایید هم همان گذرواژه (رمز عبور) را وارد کنید و به مرحله بعدی بروید

نکات بسیار مهم

  • حتما گذرواژه (رمز عبور) خود را در مرحله تایید هم تایپ کنید تا در صورتی که اشتباهی داشتید متوجه آن شوید
  • حتما در گذرواژه (رمز عبور) از حروف بزرگ و کوچک انگلیسی، اعداد و حداقل یک علامت نا معلوم مثل * یا # استفاده کنید (پیشنهاد ‌می‌شود از رمز ساز‌های پیشرفته مثل passwordsgenerator استفاده کنید)

قدم سوم، وارد کردن اطلاعات برای بازیابی

این مرحله را ‌می‌توان مهم ترین مرحله در ساخت جیمیل نامید، زیرا در این مرحله اطلاعاتی را وارد ‌می‌کنید که ‌می‌توانید به کمک آن‌ها اطلاعات از دست رفته جیمیل جدید خود را بازیابی کنید. بهتر است ساده تر بگوییم که جیمیل در صورتی که اطلاعاتی را از دست بدهید یا فراموش کنید به آدرس ایمیل و شماره تلفن‌هایی ارسال ‌می‌کند که در این صفحه وارد کرده اید به طور مثال گذرواژه (رمز عبور).
آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی
همانطور که در تصویر قبلی مشاهده ‌می‌کنید باید اطلاعات خود را به ترتیب زیر وارد کنید.

  1. در فیلد شماره 1 شماره تلفن خود را بدون 0 و 98 وارد کنید (درصورتی که از شماره تلفن ایرانی استفاده ‌می‌کنید حتما روی پرچم کلیک کنید و کشور ایران را انتخاب کنید)
  2. در فیلد شماره 2 آدرس ایمیل دیگری را انتخاب کنید (این ایمیل ‌می‌تواند از هر سرویس ارائه دهنده دیگری باشد مثلا یاهو)
  3. در فیلد شماره 3 تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید
  4. در فیلد شماره 4 جسیت خود را مشخص کنید

نکته بسیار مهم

  • ذکر این نکته الزامی است که پیشنهاد ‌می‌شود تاریخ دقیق ساخت جیمیل خود را در گوشه ای یادداشت کنید تا در صورت از دست رفتن اطلاعات و اطلاعات بازیابی خود بتوانید با جیمیل مکاتبه کنید. تاریخ دقیق ساخت جیمیل یعنی تاریخ و زمانی که اقدام به ساخت جیمیل خود کرده اید به طور مثال (20 ژانویه 208 ساعت 15:45)

قدم چهارم، تایید شماره تلفن

در این مرحله تنها باید شماره تلفن خود را وارد کنید و یک تایید که معمولا از طریق پیامک یا تماس صوتی به شما داده ‌می‌شود را دریافت کنید و در فیلد مورد نظر وارد کنید تا شماره تلفن شما تایید صحت شود.
آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی
پس از تایید شماره تلفن در مرحله بعدی از شما سوالی پرسیده ‌می‌شود که آیا تمایل دارید از همین شماره تلف در سرویس‌های دیگر گوگل هم استفاده شود؟ که در صورت تمایل ‌می‌توانید روی گزینه “بله موافقم” کلیک کنید.
آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی

قدم پنجم و آخر، تایید قوانین شرایط و خدمات گوگل

در این مرحله شما باید قوانین شرایط و خدمات گوگل برای سرویس جیمیل را بپذیرید، این قوانین سخت نیستند و در صورتی که شما هدف مخربی ندارید خطری حساب کاربری شما را تهدید نخواهد کرد اما نکته اصلی اینجاست که شما باید قوانین را تایید کنید و در غیر این صورت حساب کاربری شما هرگز ساخته ن‌می‌شود.
آموزش ساخت جیمیل و ایمن کردن جیمیل به صورت کاملا تصویری و ویدئویی

همچنین ‌می‌توانید برای مشاهده دیگر مقالات در دسته زندگی دیجیتالی اینجا کلیک کنید.

آیا این مقاله به شما کمک کرد؟
کاملااصلا

نویسنده

حسین چوپانی
کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقه مند به وردپرس، آماده برای همکاری در انجام هرگونه پروژه برنامه نویسی، طراحی و گرافیک، تولید محتوا، تایپ، ترجمه، تبلیغات و... :)