شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

  5 نرم افزار ضروری برای هر کامپیوتر که همه به آن نیاز دارند
  شناسه پست: 17124
  بازدید: 552
  برای مطالعه این مقاله به 2 دقیقه زمان نیاز دارید.

  کامپیوتر یا رایانه یکی از ابزار‌های جدایی ناپذیر زندگی امروزی است. همه ی افراد نیاز یکسانی ندارند و هرکس با توجه به نیاز و انتظاراتی که از رایانه شخصی خود دارد، رایانه ای را متناسب با نیازهایش تهیه می‌کند. کامپیوتر نو برنامه ای ندارد و شما باید خودتان برنامه‌های مختلف را با توجه به نیازی که دارید روی کامپیوتر نصب کنید. در هر گروه از فعالیت‌ها تعدادی نرم افزار خاص وجود دارند که شاه کلید کار هستند اما برخی دیگر از نرم افزار‌ها هستند که باید بر روی همه ی کامپیوتر‌ها نصب شوند. در این مقاله 5 نرم افزار مهم که وجودشان بر روی هر کامپیوتر ضروری است را معرفی خواهیم کرد. نسخه تمامی این نرم افزار‌ها به صورت رایگان بر روی اینترنت موجود است و شما می‌توانید به راحتی آن‌ها را نصب کنید.

  ویندوز 10

  اولین نرم افزار یا برنامه ای که باید بر روی هر کامپیوتر نصب شود ویندوز است. در برخی از موارد خود کامپیوتر دارای ویندوز است در این صورت باید در ابتدا نسخه ویندوز را به ویندوز 10 ارتقا دهید ، به صورت خودکار در ابتدا روشن کردن کامپیوتر اگر به اینترنت متصل باشید پیامی مبنی بر ارتقای ویندوز برای شما ارسال می‌شود.

  مرورگر

  برای استفاده از اینترنت نیاز به مرورگر مناسب دارید. Explorer  Internet  نرم افزار مرورگری است که به صورت پیش فرض بر روی همه رایانه‌ها نصب است .اما متأسفانه توان کافی برای پاسخگویی به نیاز کاربران را ندارد به همین دلیل شما ناچار به نصب نرم افزا مرورگر متناسب با نیازتان هستید. Firefox  و Chrome  از جمله مرور گر‌های خوب برای کامپیوتر هستند که می‌توانید آن‌ها را به راحتی بر روی کامپیوتر تان نصب کنید.

  آنتی ویروس

  یکی از نرم افزار‌های مناسب که باید پیش از هرگونه برنامه ای بر روی رایانه تان نصب کنید آنتی ویروس است. شما به محض اینکه وارد محیط وب شوید یا از طریق فلش برای انتقال اطلاعات اقدام کنید ، کامپیوتر شما در معرض ویروسی شدن قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از این امر باید از آنتی ویروس‌های قوی و مناسب رایانه تان استفاده کنید. panda و avast دو نمونه از آنتی ویروس‌های مناسب و ارزان هستند.

  PC Decrapifier

  برنامه ی PC Decrapifier به شما این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های بیهوده ای که از قبل روی رایانه تان نصب است را شناسایی و حذف کنید. این نرم افزار کمک می‌کند تا فضای کامپیوتر شما خالی شود و برنامه‌هایی که باعث کند شدن سیستم می‌شوند حذف شوند.

  benchmark

  این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا میزان کشش قطعات مختلف سخت افزار کامپیوترتان را بررسی کنید. برنامه ی benchmark رایانه شما را در شرایط کارکرد قوی قرار می‌دهد تا توانایی هر کدام از قطعات سیستم مشخص شوند.

  نتیجه گیری

  نرم افزار‌های مختلف فراوانی به صورت رایگان در فضای وب قرار دارند و شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید یکی از این نرم افزار‌ها را بر روی کامپیوترتان نصب کنید. برای مشاهده آموزش دانلود رایگان نرم افزار‌ها تنها با یک کلیک بدون ویروس و بد افزار اینجا کلیک کنید.

  5/5 - (1 امتیاز)
  آیا این مقاله به شما کمک کرد؟
  کاملااصلا

  نویسنده

  حسین چوپانی
  کارشناسی ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار و علاقه مند به وردپرس، آماده برای همکاری در انجام هرگونه پروژه برنامه نویسی، طراحی و گرافیک، تولید محتوا، تایپ، ترجمه، تبلیغات و... :)